lift digital influencer marketing

Czym jest Influencer Marketing?

Influencer Marketing (marketing influencerów) to strategia marketingowa, która polega na współpracy z osobami znanymi i mającymi wpływ w danym obszarze, tzw. influencerami. 

Influencerzy to osoby posiadające duże grono obserwujących na platformach społecznościowych, blogach, kanałach YouTube czy innych mediach online.

Dzięki swojej popularności i autentyczności, influencerzy mają zdolność wpływania na zachowania i opinie swoich obserwujących.

lift digital marketing agency
lift digital kompleksowa agencja marketingowa

Wykorzystaj społeczne mechanizmy

Dzięki wykorzystaniu mechanizmu społecznego dowodu słuszności i autorytetu, słowa influencerów w określonych grupach docelowych są często znacznie skuteczniejsze niż duże, wysokobudżetowe kampanie reklamowe.

Odbiorcy, którzy często odczuwają zmęczenie typowymi formami reklamy, takimi jak banery czy pop-upy, preferują zaufać rekomendacjom influencerów. Te rekomendacje działają podobnie jak polecenia od znajomych, rodziny czy innych ekspertów, co buduje więź zaufania i zachęca do bardziej pozytywnych reakcji na treści reklamowe.

Dlaczego influencer marketing jest skuteczny?

Influencer Marketing jest skuteczny, ponieważ opiera się na autentyczności i zaufaniu influencerów, co przekłada się na bardziej pozytywne reakcje odbiorców na reklamy. Influencerzy mają oddaną społeczność, a ich rekomendacje są traktowane jako osobiste polecenia, co zwiększa skłonność do zakupów i zaangażowania.

Ponadto, influencerzy umożliwiają precyzyjne targetowanie i tworzenie unikalnych treści, co przyciąga uwagę i generuje większe zaangażowanie użytkowników. 

Wszystkie te elementy sprawiają, że Influencer Marketing jest jednym z najefektywniejszych narzędzi reklamowych na rynku.

lift digital social media agency
lift digital agencja 360

Jakie cele może realizować Influencer marketing?

Budowanie świadomości marki to jeden z rodzajów kampanii, które można przeprowadzić w ramach Influencer Marketingu. Dzięki doborowi influencera o zbliżonej grupie docelowej do Twojej marki, stworzymy kampanię, która pomoże dotrzeć z Twoją marką do jego fanów. To spowoduje przyrost obserwatorów, sympatyków, a być może także klientów dla Twojej marki.

Kampania sprzedażowa jest popularnym rodzajem kampanii influencer marketingowych, mającym na celu sprzedaż konkretnych produktów lub usług. Może także skupiać się na pozyskiwaniu leadów, które potencjalnie przekształcą się w klientów Twojej firmy. Mierzenie efektów kampanii sprzedażowej jest stosunkowo łatwe, choć jej przeprowadzenie może być kosztowniejsze niż kampanii wizerunkowej.

Kreatywny Influencer Marketing skupia się na wywołaniu wielu pozytywnych reakcji i dyskusji wokół Twojej marki. Dzięki nietuzinkowym pomysłom i kreatywnym rozwiązaniom, kampania ta wpisze się w pamięć odbiorców, co przyczyni się do zwiększenia rozgłosu i popularności Twojej marki.

Na jakich platformach prowadzimy działania?

oraz innych social mediach…

Jak wygląda proces współpracy?

Podpowiemy Ci, jak skutecznie wykorzystać Influencer Marketing na korzyść Twojej marki. Zaproponujemy odpowiednich influencerów, oszacujemy koszty kampanii i krok po kroku wyjaśnimy wszystkie działania. Pokażemy Ci, jakie efekty możesz osiągnąć dzięki tej formie reklamy.

Briefing

Strategia i dobór influencerów

Negocjacje i umowy

Tworzenie treści

Wdrażanie kampanii

Mierzenie efektów

Raportowanie i analiza

Chcesz zacząć prowadzić działania reklamowe za pomocą Influencerów?

Bezpłatna konsultacja

Działamy kompleksowo - poznaj inne nasze usługi